Dodany: 2012-04-17 12:13:16
 

WyprzedzanieWyprzedzanie to jeden z najniebezpieczniejszych manewrów jakie przychodzi wykonać kierowcy. Dlatego właśnie do każdego jego etapu stara się bardzo dobrze przygotować nauka jazdy Kraków każdego kursanta.

 

Od tego bowiem jak będzie ono przebiegać będzie zależeć nie tylko jego zdrowie i życie ale również i innych kierujących jadących po przeciwległym pasie ruchu. Rozpoczęcie wyprzedzania będzie bowiem odbywać się na dwóch przeciwległych pasach ruchu. W pierwszej kolejności bez znaczenia jest czy wyprzedzającym będzie nauka jazdy Kraków czy też nie należy upewnić się czy z naprzeciwka nie nadjeżdżają inne pojazdy, które nie tylko utrudniłyby wykonanie wyprzedzania ale uniemożliwiłyby je.

 

Kiedy droga przed nami na przeciwległym pasie ruchu daje możliwość wyprzedzenia innego pojazdu można do wyprzedzania przystąpić włączając lewy kierunkowskaz sygnalizujący jego wykonanie. Należy przyspieszyć lecz nie wolno pod żądnym pozorem zrobić tej czynności gwałtownie. Znajdując się na wysokości wyprzedzanego pojazdu, który jest nauka jazdy Kraków należy utrzymywać stała prędkość po czym włączając prawy kierunkowskaz zjechać na prawy pas..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Wyprzedzanie
Nick: