Dodany: 2012-04-17 12:10:15
 

WymijanieJednym z manewrów których na swych szkoleniach uczy nauka jazdy Kraków jest oczywiście wymijanie. Czyni to zarówno poprzez podanie podstaw teoretycznych jak powinno ono wyglądać w prawidłowy sposób jak również w trakcie godzin jazdy niejednokrotnie przedstawia jego najważniejsze założenia w praktyce.

 

W odróżnieniu jednak od omijania, wymijanie to przejeżdżanie bądź przechodzenie obok innego uczestnika ruchu drogowego, który porusza się w przeciwnym kierunku. Przy wykonywaniu tego manewru podobnie jak w przypadku pozostałych na drodze należy zachować szczególną ostrożność. Przy każdej możliwej okazji nauka jazdy Kraków będzie nam o tym przypominać kiedy tylko manewr ten nie zostanie przez nas wykonany w prawidłowy sposób.

 

Niekiedy sytuacje występujące na drodze mogą spowodować, że koniecznością będzie zjechanie na prawo, zmniejszenie prędkości jak również zatrzymanie się aby pojazd nadjeżdżający z przeciwka mógł wyminąć bezpiecznie. Kiedy droga na której znajduje się nauka jazdy Kraków umożliwia wyminięcie się pierwszeństwo zawsze będzie miał pojazd który ma wolną przestrzeń przed sobą..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Wymijanie
Nick: