Dodany: 2012-04-17 11:25:39
 

Sygnalizacje świetlneSygnalizacja świetlna to jeden z najważniejszych mechanizmów mówiących kierowcom w jaki sposób powinni się zachować na skrzyżowaniu. To właśnie dzięki nim zarówno nauka jazdy Kraków jak i pozostali kierowcy wiedzą co zrobić aby zachować się zgodnie z przepisami kodeksu o ruchu drogowym.

 

Oczywiście to właśnie sygnalizacja świetlna stanowi dla każdego kierowcy najważniejszą informację i to do niej konieczne jest stosowanie się wszędzie tam, gdzie tylko się znajduje. Dzięki odpowiedniemu oznakowaniu przez sygnalizatory zarówno nauka jazdy Kraków jak też pozostali uczestnicy ruchu będą wiedzieć, że muszą zatrzymać się przed sygnalizatorem i bez światła koloru zielonego nie mogą wjechać na skrzyżowanie.

 

Mogą uczynić to dopiero kiedy zapali się na sygnalizatorze światło żółte. Jako kursanci uczący się prowadzić samochód musimy pamiętać również o świetle pomarańczowym – przygotowującym do kolejnej czynności – ruszenia ze skrzyżowania. Nie ma więc większego znaczenia czy kieruje pojazdem nauka jazdy Kraków czy też nie- znaki drogowe przestrzegać trzeba obligatoryjnie..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Sygnalizacje świetlne
Nick: