Dodany: 2011-08-29 10:04:09

Czy prawo jazdy można stracićPosiadane prawo jazdy gdańsk oczywiście można stracić. przyczynić się do tego może oczywiście sam kierujący, który nie przestrzega postanowień kodeksu ruchu drogowego. Aby prawo jazdy Gdańsk utracić należy zebrać w ciągu roku odpowiednią liczbę punktów.

 

W zależności od stażu kierowcy jest to odpowiednio 21 i 24 punkty karne otrzymywane za łamanie przepisów prawa o ruchu drogowym. Oczywiście to nie koniec obostrzeń jakie przez właścicielami samochodów stawia polskie prawo. Utrata możliwości prowadzenia pojazdów a tym także sprzętu rolniczego i motocykli będzie następowała również w przypadku prowadzenia ich pod wpływem alkoholu bądź narkotyków.

 

To, czy kierowca jest pod wpływem środków odurzających sprawdzą badania krwi przeprowadzane w szpitalu jak również narkotesty pozostające na wyposażeniu policji. W tych właśnie przypadkach prawo jazdy Gdańsk może zostać zatrzymane na stałe bądź też na określony czas. O tym jednak jaki będzie to okres decyduje organ administracji na mocy danych otrzymanych od stróżów prawa..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czy prawo jazdy można stracić
Nick: