Dodany: 2011-08-29 09:28:21
 

Czym są punkty karneWybierając się na kurs na prawo jazdy gdańsk już na pierwszych zajęciach instruktor od części teoretycznej uprzedza kursantów o konsekwencjach nieprzestrzegania przepisów o ruchu drogowym, charakteryzując dwa najważniejsze elementy stanowiące wymiar kary za drogowe wykroczenia. mowa o punktach karnych i mandatach.

 

W przypadku tych pierwszych prawo jazdy Gdańsk nie może zostać zatrzymane kierowcy. może on jednak ponieść dotkliwy koszt za niewłaściwą jazdę w postaci sporej liczby punktów karnych. to właśnie one stanowią dla kierowców największe wyzwanie. Nawet przekroczenie dozwolonej prędkości o kilka km/h może spowodować, iż prócz mandatu w kwocie kilkuset złotych kierowca otrzyma także punkty karne.

 

Są one naliczane w zależności od poziomu niebezpieczeństwa powodowanego przez kierowcę na drodze. Im bardziej będzie ono zagrażać innym uczestnikom ruchu drogowego tym ich liczba będzie większa, zbliżając tym samym kierowcę do zatrzymania prawa jazdy i skierowania go na dodatkowe szkolenie na prawo jazdy Gdańsk, za które będzie musiał dodatkowo zapłacić..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym są punkty karne
Nick: