Dodany: 2011-08-29 09:24:33
 

Czym są mandatyProwadzenie samochodu wymaga od kierowców nie tylko posiadania odpowiedniego dokumentu, jakim jest prawo jazdy gdańsk. Wymaga od niego również umiejętności odpowiedniego zachowania się na drodze a więc między innymi udzielenia pierwszej pomocy ofiarom wypadków drogowych, gdy tylko będzie się ich świadkiem.

 

Gdy tak się nie stanie każdy kierowca zostanie upomniany mandatem, karą za nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego, na którym opiera się każde prawo jazdy Gdańsk. Należy przy tym pamiętać, iż kumulacja wykroczeń drogowych, jakich dopuści się kierowca może spowodować, iż prawo jazdy Gdańsk zostanie mu odebrane ponieważ została przez niego przekroczona dopuszczalna w polskim kodeksie drogowym liczba punktów. Na dzień dzisiejszy wynosi ona 21 punktów.

 

W przypadku młodych kierowców, nie posiadających prawa jazdy dłużej niż rok została ona zwiększona do 24. Każde wykroczenie drogowe, które popełni kierowca jest więc odpowiednio punktowane jak również nakładana jest kara finansowa. Obecnie obowiązujący kalkulator mandatów sprawia, że prawo jazdy to dokument jeszcze bardziej uprzywilejowany..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym są mandaty
Nick: